Lajmet e Fundit

Ekonomi: Më tepër investime të huaja për të rritur punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, njëherësh edhe kandidate për deputete e Partisë...

Publikuar më: 30-05-2017 11:15

Bes Kallaku shok me Ilir Metën dhe Xhensila me Monika Kryemadhin, çfarë shkruan për të nënkryetarja e LSI

Duket se miqësia mes Bes Kallakut dhe të fejuarës së tij Xhensila Myrtezaj me çiftin...

Publikuar më: 30-05-2017 11:15

LSI e para në fletën e votimit, reagon Petrit Vasili: Me qetësi, dashuri dhe vetësakrificë

Pak pasi shorti përzgjodhi Lëvizjen Socialiste për Integrim, si partinë e parë në fletën e...

Publikuar më: 30-05-2017 11:10

Ndërron jetë ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega

Ka ndërruar jetë sot në moshën 83-vjeçare ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega.

Publikuar më: 30-05-2017 11:01

Për herë të parë, një kroçiere me turistë ankorohet në portin e Shëngjinit (FOTO)

Për herë të parë në portin e Shëngjinit mbërrin një korçiere madhështore.

Publikuar më: 30-05-2017 10:56

Shpërthen në flakë automjeti i parkuar, policia zbardh shkakun paraprak

Një automjet është përfshirë në flakë në lagjen "Skënder Libohova" në Lushnje.

Publikuar më: 30-05-2017 10:45

LSI e para në fletën e votimit, zbuloni ku renditet PD e PS

Fletën e votimit në zgjedhjet e 25 qershorit do ta kryesojë LSI.

Publikuar më: 30-05-2017 10:39

Zyrtare, zbulohen emrat e kandidatëve të PD në 12 qarqe (LISTA E PLOTË)

Kreu i PD Lulzim Basha ka dorëzuar këtë mëngjes listën e plotë me 194 kandidatë...

Publikuar më: 30-05-2017 10:29

“Qentë le të lehin, karvani ecën përpara”, shprehjen e Ramës dhe Enverit e përdor dhe Spaho, por e zhduk menjëherë

Pas qarkullimit në media të informacioneve se ka nisur hetimi për 4 prej kanditatëve në...

Publikuar më: 30-05-2017 10:26

PD plotëson listën e kandidatëve për deputetë në 25 qershor, zbulohen ndryshimet e minutës së fundit

Në afatin e fundit të përcaktuar nga KQZ për Partinë Demokratike, lideri Lulzim Basha dorëzoi...

Publikuar më: 30-05-2017 10:08

Falsifikonte firmat, arrestohet Agjenti i Sigurimeve të shoqërisë private (EMRI)

Është arrestuar Agjenti i Sigurimeve i një shoqërie private,  filiali Dibër,  i shpallur në kërkim...

Publikuar më: 30-05-2017 10:08

Nishani nga Nju Jorku: Lëndimi i 140 qytetarëve në miting, ngjarje shumë e rëndë

Presidenti Bujar Nishani, në një intervistë për VOA është shprehur nga Nju Jorku se lëndimi...

Publikuar më: 30-05-2017 10:01

Paralajmëron Tahiri: Kujdes kë votoni në datën 25, 4 vitet e ardhshme mund të kthehen në pazar

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri u takua me banorë të njësisë numër...

Publikuar më: 30-05-2017 09:31

Ultimatumi i KQZ, PD dorëzon listat përfundimtare të kandidatëve

Partia Demokratike dorëzon listat përfundimtare të kandidatëve për deputetë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Publikuar më: 30-05-2017 09:27

Përdori dy herë të njëjtën shprehje, pas reagimeve nga jashtë "Big Brother", Fiorentina rrezikon penalizimin (VIDEO)

Shprehja e përdorur dy herë nga Fiorentina brenda “Bgi Brother” ka ngjallur reagimin e Komisioneri...

Publikuar më: 30-05-2017 09:22

Korçë, gjenden 90 kg drogë të fshehura në mes të pyllit (FOTO)

Policia e Korçës ka sekuestruar 90 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Publikuar më: 30-05-2017 09:19

Grabitje me maska në Unazën e Re, i drejtojnë pistoletën një personi, i marrin paratë dhe orën

Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një person në Unazë të Re...

Publikuar më: 30-05-2017 09:11

3 persona dalin para “Volksvagen-it” dhe i grabisin 1 milion lekë ekonomistes në Tiranë

Ditën e djeshme rreth orës 12:30, një grabitje ka ndodhur në rrugën “Memo Meto”, tek...

Publikuar më: 30-05-2017 09:05

Plagoset një polic në mesnatë, 4 persona e qëllojnë me shufër hekuri në kokë

Nje efektiv policie është plagosur mbrënë në Tiranë.

Publikuar më: 30-05-2017 09:02

Zyrtarisht në fushatë, ku po e pi kafen e mëngjesit kryeministri Rama (FOTO)

Motorrët e fushatës janë ndezyr tashmë zyrtarisht dhe dita e sotme e ka zënë kryeministrin...

Publikuar më: 30-05-2017 08:47

Ministrja e Bashës shkarkon oficerin e lartë të policisë, kjo është arsyeja

Një ditë pas shkarkimit nga detyra të Drejtorit të Burgjeve në Tropojë, Granit Kurmekaj, nga...

Publikuar më: 30-05-2017 08:43

Helidon Bushati dje u tërhoq nga lista e PD, kush është akademiku i njohur që e zëvendësoi brenda pak orësh

Me ndryshimin e  listes së kandidateve për Deputet në Qarkun e Shkodres Partia Demokratike ka...

Publikuar më: 30-05-2017 08:32

Qarkullonte me pistoletë në BMW, pranga të “fortit” të Shkodrës (EMRI)

Një person u arrestua nga policia e Shkodrës sepse qarkullonte me pistoletë në makinën e...

Publikuar më: 30-05-2017 08:27

Valon Shehu u shpall fitues i “Your Face Sounds Familiar” por Tv Klan ka një lajm të keq për të

Një incident duket se ka shuar paksa magjinë e spektaklit “Your Face Sounds Familiar” në...

Publikuar më: 30-05-2017 08:17

Minutat e fundit për Lulzim Bashën, a do të përmbushë urdhrin e KQZ për listat e kandidatëve për deputetë?

Partia Demokratikë nuk plotëson dot në mënyrë administrative një listë me 140 kandidatë për deputëtë...

Publikuar më: 30-05-2017 08:04

Atentati në Vlorë/ Hetimet për pronarin e TV shtrihen në Spanjë, dyshohet se…

Hetimet për zbardhjen e vrasjes së dyfishtë në qytetin e Vlorës, të ndodhur mbrëmjen e...

Publikuar më: 30-05-2017 07:52

E pazakontë, “banda” e vajzave përdhunojnë të riun për 3 ditë me rradhë

Një 23-vjeçar u gjet gjysmë i zhveshur dhe i traumatizuar në një fushë në periferi...

Publikuar më: 30-05-2017 07:18

Ende mister dritat e kuqe që pulsuan për 20 minuta në dritaret e Shtëpisë së Bardhë (Video)

Disa drita të kuqe që kanë pusuar për rreth 20 minuta në dy dritaret e...

Publikuar më: 29-05-2017 11:58

Ndërron jetë ish kryeministri grek Konstantinos Mitsotakis

Ish-kryeministri grek dhe një nga politikanët e shquar të vendit, Konstantinos Mitsotakis është ndarë nga...

Publikuar më: 29-05-2017 11:53

Këto janë 20 qytetet më të rrezikshme në botë, ku jeta nuk “vlen”

Amerika Latine mban vendin e parë në raportim vjetor të hartuar nga OJQ-ja meksikane, Këshilli...

Publikuar më: 29-05-2017 11:40

Foto e Ditës

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al