0 taksë për biznesin e vogël me 50 milion xhiro në vit, Rama i kënaqur: Ja pse duhen reformat

Publikuar tek: ekonomi, më 19:35 16-11-2015 0 taksë për biznesin e vogël me 50 milion xhiro në vit, Rama i kënaqur: Ja pse duhen reformat

Sipas skemës së re bërë publike nga qeveria Rama, biznesi i vogël nuk do të paguajë asnjë taksë për aq kohë sa xhiroja e tij vjetore do të jetë 50 milion lekë. Ndërsa për ato biznese të cilat kanë si xhiro vjetore nga 50 milion-80 milion taksa ulet me 5%.

Një gjë e tillë është pohuar nga kryeministri Rama i cili i kënaqur shkruan nga rrjetet sociale:

“Ky është fryti i parë i luftës kundër informalitetit dhe i takon të gjitha bizneseve të vogla të formalizuara! Ja pse duhen reformat”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.098854064941406
array(1) { ["section"]=> string(97) "0-takse-per-biznesin-e-vogel-me-50-milion-xhiro-ne-vit-rama-i-kenaqur-ja-pse-duhen-reformat-25570" }