10 tendera prej 100 milionë lekësh jepen për bashkitë, ‘masakrohen’ bashkitë e djathta në Shqipëri

Publikuar tek: ekonomi, më 17:38 06-05-2017 10 tendera prej 100 milionë lekësh jepen për bashkitë, ‘masakrohen’ bashkitë e djathta në Shqipëri

Që nga data 1 e muajit prill, ndër 61 bashki janë shpallur 10 tendera me vlera mbi 100 milion lekë.

Mirëpo ajo që vihet re, është fakti që bashkitë e djathta janë ‘masakruar’ duke mos i dhënë asnjë tender, shkruan newsbomb.al.

Pasaporta e tenderave e publikuar nga “Open Procurement Albania’dëshmon se ku janë dhënë tenderat përkatës dhe shumat e majme për secilën prej bashkive të majta./Newsbomb.al/ 

tenderat.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024050951004028
array(1) { ["section"]=> string(101) "10-tendera-prej-100-milione-lekesh-jepen-per-bashkite-masakrohen-bashkite-e-djathta-ne-shqiperi-77730" }