10 transferimet më të mira për merkaton e janarit

Publikuar tek: sport, më 18:54 03-02-2015 10 transferimet më të mira për merkaton e janarit

Merkato e janarit ka përfunduar dhe mediat e huaja janë duke analizuar se kush nga skuadrat kanë bërë goditjet më të mira. Faqja e njohur sportive Goal.com ka përzgjedhur 10 transferimet më të mira të kryera gjatë muajt janar dhe në krye të listës qendron Xherdan Shaqiri me kalimin e tij nga Bayern Munich tek Inter.

Në listë ndodhet gjithashtu transferimi i talentit norvegjez Martin Odegaard nga Stromsgodset tek Real Madrid apo rikthimi i Fernando Torres tek Atletiko Madrid.

 

Lista me 10 transferimet më të mira:

 

10.          Andre Schurrle nga Chelsea tek Wolfsburg

 9.           Juan Cuadrado nga Fiorentina tek Chelsea

 8.           Andrej Kramaric nga Rijeka tek Leicester City

 7.            Fernando Torres nga Milani tek Atletico Madrid

 6.            Lucas Silva nga Cruzeiro tek Real Madrid

 5.            Victor Valdes tek Manchester United

 4.            Martin Odegaard nga Stromsgodset tek Real Madrid

 3.            Manolo Gabbiadini nga Sampdoria tek Napoli

 2.            Gabriel Paulista nga Villareali tek Arsenal

 1.            Xherdan Shaqiri nga Bayern Munich tek Inter

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare, Hamdi Salihi kalon te Hapoel Haifa
Kupa e Shqipërisë/ Kukësi dhe Partizani hipotekojnë kualifikimin, Apolonia ndal Tiranën »
Article Logic
Execution time: 0.37528610229492
array(1) { ["section"]=> string(54) "10-transferimet-me-te-mira-per-merkaton-e-janarit-2258" }