100 ditët e para në qeveri, Trump perzanton planin. Ja masat e para që do të marrë

Publikuar tek: bota, më 13:27 22-11-2016 100 ditët e para në qeveri, Trump perzanton planin. Ja masat e para që do të marrë

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump prezanton me anë të një video-mesazhi planin për 100 ditët e para në qeveri.

Mësohet se një ndër masat e para që do të marrë është tërheqja e SHBA-së nga Partneriteti Trans-Paqësor.

“Unë do të lëshoj një njoftim për tërheqje nga Partneritetit Trans-Paqësor, një katastrofë të mundshme për vendin tonë. Në vend të TC shtoi ai ne do të negociojmë marrëveshje të ndershme tregtare bilaterale që sjellin vende pune dhe industri në brigjet amerikane”, ka thënë Trump.

Në këtë plan për 100 ditët e para në qeveri ai nuk përmend projektin për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën të cilin kishte premtuar gjatë fushatës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021026849746704
array(1) { ["section"]=> string(86) "100-ditet-e-para-ne-qeveri-trump-perzanton-planin-ja-masat-e-para-qe-do-te-marre-60300" }