100 mijë euro për të shpëtuar qytetin e tij, Ronaldo habit gjithë botën me këtë gjest

Publikuar tek: sport, më 07:47 12-08-2016 100 mijë euro për të shpëtuar qytetin e tij, Ronaldo habit gjithë botën me këtë gjest

Cristiano Ronaldo, ylli i futbollit botëror njihet për gjestet e tij të bamirësisë por këtë herë i ka habitur të gjithë.

Në qytetin e tij të lindjes Madeira ka rënë zjarr dhe për pasojë kanë mbetur të pajetë 3 persona, janë plagosor shumë të tjerë ndërsa qyteti është dëmtuar shumë.

Me ta marrë vesh, Ronaldo, sipas BBC ka dhuruar si fillim 100 mijë euro që do shkojnë në ndihmë të Madeiras.

ron.jpg

Sondazh per Personazhin e Vitit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Rio 2016”, notari shqiptar përfundon garën i pari, ja rezultatet dhe renditja
Urdhër arresti për futbollistin e njohur shqiptar, ja akuza »
Article Logic
Execution time: 0.020272016525269
array(1) { ["section"]=> string(90) "100-mije-euro-per-te-shpetuar-qytetin-e-tij-ronaldo-habit-gjithe-boten-me-kete-gjest-49507" }