12 hotelet më të çuditshme të botës (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:49 09-04-2015 12 hotelet më të çuditshme të botës (Foto)

Hotele-vinç, hotele-tren, apo hotel në formë të kalit të Trojës dhe të tragetit. Këto janë 12 hotelet më të çuditshme të botës, për të cilat mendja njerëzore e ka të vështirë ta besojë se jo vetëm ekzistojnë por janë edhe shumë funksionalë e të frekuentuar nga klientët.

Hotelet e çuditshëm ndodhen në Hollandë, Kinë, Korenë e Jugut, Angli, Kolumbi, Alaskë, Belgjikë e Kosta Rika.

Hoteli në formën e Kalit të Trojës në Belgjikë ka plot 10 dhoma, edhe pse nuk ta mbush syrin, ndërkohë që hoteli në Kosta Rika është realizuar me formën e një avioni të vjetër tip Boeing 727. Kurse në hotelin tren të Alaskës, udhëtarët mund të flejnë të qetë, sepse ai nuk lëviz aspak. Më luksozë paraqiten hotele të tjerë si ai Kinës, ku dy pjesët e hotelit lidhen me një urë nënujore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033407926559448
array(1) { ["section"]=> string(45) "12-hotelet-me-te-cuditshme-te-botes-foto-8233" }