'13 vite PRITJE', Rama publikon rastin e familjes në Kamëz dhe uron FUNDJAVË të qetë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:05 12-01-2019 '13 vite PRITJE', Rama publikon rastin e familjes në Kamëz dhe uron FUNDJAVË të qetë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me historinë e një familje nga Kamza e cila prej 13 vitesh kërkonte lejen e legalizimit të banesës së tyre.

Pas shumë vuajtjesh nëpër zyra ku nuk i jepnin asnjë përgjigje tjetër përvecse 'është në proces', familja Mazrreku e gjeti zgjidhjen përmes platfromes së bashkëqeverisjes.

Mirëmëngjes, dhe me rastin e familjes Mazrreku nga Kamza e cila pas 13 vitesh pritje dhe zvarritje nëpër zyra për të marrë lejen e legalizimit të banesës së tyre, iu drejtua Platformës së Bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al, duke bërë të mundur marrjen e lejes së legalizimit për banesën e tyre të ndërtuar me mund, ju uroj një fundjavë të qetë", shkruan Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Disa muaj në arrati, kapet 26-vjeçari shqiptar në Zvicër, për çfarë akuzohet
Raporti/ Si po ndryshon tregu i kokainës në Europë, roli i korrierëve shqiptarë dhe call centerave në Ballkan »
Article Logic
Execution time: 0.03075909614563
array(1) { ["section"]=> string(88) "13-vite-pritje-rama-publikon-rastin-e-familjes-ne-kamez-dhe-uron-fundjave-te-qete-148460" }