1500 gjykatës dhe prokurorë të tjerë do pezullohen pas grushtit të shtetit në Turqi

Publikuar tek: bota, më 23:28 09-08-2016 1500 gjykatës dhe prokurorë të tjerë do pezullohen pas grushtit të shtetit në Turqi

Edhe 1,500 gjykatës dhe prokurorë është planifikuar të pezullohen nga qeveria turke pas grushtit të shtetit të dështuar në Turqi.

Sipas qeverisë turke pezullimet masive vijnë pas dyshimeve për lidhjen e tyre me Fetullah Gylenin, armikun e Erdogan që akuzohet se qëndron pas grushtit të shtetit. Deri tani janë pezulluar plot 3,000 gjykatës dhe prokurorë turq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11860013008118
array(1) { ["section"]=> string(89) "1500-gjykates-dhe-prokurore-te-tjere-do-pezullohen-pas-grushtit-te-shtetit-ne-turqi-49278" }