“16 vrasje në kohën e Bashës”, Flamur Noka i përgjigjet Ballës: Çuam para drejtësisë 15 autorët

Publikuar tek: barometri, më 08:14 04-09-2018 “16 vrasje në kohën e Bashës”, Flamur Noka i përgjigjet Ballës: Çuam para drejtësisë 15 autorët

Pas akuzave të Taulant Ballës së në kohën kur Lulzim Basha ishte Ministër (2010) në Shkodër kishte pasur 16 vrasje, ka reaguar deputeti i PD Flamur Noka.

 

Sipas Nokës, është e vërtetë që në 2010 ka pasur 16 vrasje në Shkodër, por prej tyre janë zbuluar dhe çuar përpara drejtësisë 15 nga autorët.

Ky është ndryshimi sipas deputetit mes PD dhe Ps, sepse tani autorët jo vetëm që nuk janë kapur, por ata kanë dhe mbrojtjen e Ramës.

REAGIMI I PLOTË:

Gjysem te vertetat jane gjithmone genjeshtra!

Te tilla jane mashtrimet e Farmir Xhafes dhe Taulant Balles per te mbuluar situaten e rende te krimit ne Shkoder.

E verteta eshte se nga 16 vrasje ne 2010-en, qeveria e Partise Demokratike zbuloi dhe coi para drejtesise 15 prej fajtoreve.

Ky eshte ndryshimi mes qeverise se PD dhe asaj te PS.

Me PD ne qeveri, kriminelet ndiqeshin, arrestoheshin dhe çoheshin para drejtesise!

Me PS ne qeveri, Edi Rama i dha pushtet krimit, prandaj nga 6 vrasje dhe 2 rrembime personash brenda 3 muajve nuk eshte zbuluar asnje!

Kjo eshte e verteta qe Fatmir Xhafaj dhe Taulant Balla nuk e thone dot, sepse jane pjese e krimit!

Çlirimi i qeverise nga krimi eshte prioriteti i opozites dhe do te qendrojme bashke me qytetaret deri ne fitore’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22005295753479
array(1) { ["section"]=> string(98) "16-vrasje-ne-kohen-e-bashes-flamur-noka-i-pergjigjet-balles-cuam-para-drejtesise-15-autoret-133097" }