20 vjet nga protesta e Vlorës, publikohen fotografitë e rralla

Publikuar tek: aktualitet, më 20:47 26-01-2017 20 vjet nga protesta e Vlorës, publikohen fotografitë e rralla

20 vite më parë në rrugët e qytetit bregdetar të Vlorës do të vërshonin mijëra njerëz në një protest masive që do të ndizte më pas valën e protestave në të gjithë vendin.

Fotografi Armando Babani sjell në vëmendje këto copëza memorie nga varrimi i protestuesit të vrarë, vizita e kryeminisrit të atëhershëm Italian Romano Prodi dhe një foto ku dallohet kapoja i bandës famëkeqe, Zani Caushi.

Scasdr234tr24tdthgtj.jpg

asd3r23rqwrgfgj.jpg

d123r5y35u35unshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Eksperti i sigurisë ngre alarmin: Daullet e luftës po bien në Ballkan
Postimi i fundit dhe emocionet pranë familjes të aktorit Gjergji Trola para se të ndërronte jetë »
Article Logic
Execution time: 0.23349380493164
array(1) { ["section"]=> string(67) "20-vjet-nga-protesta-e-vlores-publikohen-fotografite-e-rralla-66775" }