20 vjet pas vdekjes, misteri vazhdon: A është kjo “selfie” prova se Tupac Shakur është gjallë? (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:31 28-08-2016 20 vjet pas vdekjes, misteri vazhdon: A është kjo “selfie” prova se Tupac Shakur është gjallë? (Video)

Në shtator të 2016 bëhen 20 vite nga vdekja e reperit amerikan Tupac Shakur, i cili influencoi me muzikën e tij këngëtarë të shumtë për gjenerata me radhë.

Por një “selfie” që po qarkullon në internet ka shokuar miliona njerëz të cilët besojnë se kjo është prova që reperi nga Harlemi është ende gjallë.

Screesdf4f44ff4ft_1.jpg

Tupac Shakur u qëllua për vdekje në Las Vegas, një vrasje që vijon të mbetet e pazgjidhur edhe sot. Që prej vdekjes së tij, bota e muzikës është mbushur me teori konspirative me qindra raportime se ai është gjallë.

Tani, një video e re e ngarkuar në Youtube me titull “Tupac është gjallë provë e re 2016”, pretendon se kjo është prova më e qartë që reperi ndodhet mes nesh.

sdfe4f4f4f4hot_1.jpg

Komentuesi i videos thotë se foto është një “selfie”  e bërë në 2015-ën me një telefon të prodhuar në 2011-ën. Ndërsa shton se xhaketa që “Tupac” mban veshur ka dalë në treg në vitin 2012.

Ngjashmëria është tepër e madhe, gjykoni vetë:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gold AG i del në krah Granit Xhakës pasi u sulmua pse nuk zgjodhi Kosovën
Vera e parë si prindër për Salsano Rrapin dhe Erjona Kakelin, fotot në plazh »
Article Logic
Execution time: 0.023908138275146
array(1) { ["section"]=> string(101) "20-vjet-pas-vdekjes-misteri-vazhdon-a-eshte-kjo-selfie-prova-se-tupac-shakur-eshte-gjalle-video-51112" }