23-vjeçari që ekzekutoi 39 veta në Tunizi, ishte adhurues i "Real Madridit" dhe kërcimit "Break Dance"

Publikuar tek: bota, më 11:35 28-06-2015 23-vjeçari që ekzekutoi 39 veta në Tunizi, ishte adhurues i Rezgui duke kërcyer \"Break Dance\"

Djali që tronditi Tunizinë dhe gjithë botën pas aktit makabër, ku ekzekutoi në plazh 39 turistë bënte një jetë si të gjithë të rinjtë e moshës së tij para se të fillonte të fliste për xhihad  apo të postonte mesazhe ekstremiste. Fqinjët e tij e përshkruajnë Seifeddine Rezgui, si një 23 -vjeçar që ishte i apasionuar pas kërcimit “BreakDance” dhe si çdo djalë që adhuron futbollin kishte skuadrën e tij të zemrës "Real Madridin" .Ata tregojnë se 23- vjeçari nuk ka qenë një mysliman i devotshëm  dhe kurrë nuk kishte jetuar jashtë vendit.

Të shokuar ata  shprehen që i riu, i cili u ekzekutua më pas nga policia e bëri këtë akt vetëm nga varfëria. 23- vjeçari ishte student i inxhinierisë në universitetin Kairouanit.

Seifeddine Rezgui

serefedine

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.083487033843994
array(1) { ["section"]=> string(103) "23-vjecari-qe-ekzekutoi-39-veta-ne-tunizi-ishte-adhurues-i-real-madridit-dhe-kercimit-break-dance-14817" }