25 vjetori i BERZH, Rama: Jam krenar që i'a dola në realizimin e reformës

Publikuar tek: ekonomi, më 18:34 26-07-2016 25 vjetori i BERZH, Rama: Jam krenar që i'a dola në realizimin e reformës

Në ceremoninë e  25 vjetorit të BERZH në  Shqipëri kryeministri Rama ka mbajur një fjalim duke thënë se ndihet krenar për realizimin e reformës në drejtësi. "Jam mjaft krenar që i’a dola".

Ai u ndal tek reformimi i Shqipërisë dhe tek ndihma që kanë dhënë aleatët tanë. 

"Aletatë tanë shkuan përtej çdo pritshmërie duke investuar përpjekjen dhe imazhin e tyre si dhe vullnetin e atyre që realizuan reformën. Kemi hyrë në një epokë të re të historisë shqiptare. Fjala jonë kyçe është reformimi i shtetit tonë".

Rama gjithashtu ka falenderuar gjermanët për mbështetjen dhe besimin që i kanë dhënë Shqipërisë. 

"Pjesë e këtij procesi është dhe bashkëpunimi me BERZH, i cili ka qenë jo vetëm ofrues parash por dhe diturish. Ne nënshkruam marrëveshjen sot, që është në mbështetje të bujqësisë dhe do vazhdojmë ta bëjmë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025378942489624
array(1) { ["section"]=> string(77) "25-vjetori-i-berzh-rama-jam-krenar-qe-i-a-dola-ne-realizimin-e-reformes-47794" }