27 janari/ Video që do ju bëjë të kuptoni sa kanë qenë viktimat e Holokaustit

Publikuar tek: bota, më 11:40 27-01-2016

Sot është 27 janari, dita kur ashtu si çdo vit përkujtohet Holokausti, dita kur Forcat Sovjetike çliruan kampin Aushvic-Birkenau në vitin 1945.

Dita e përkujtesës nuk është një mobilizim kolektiv për një solidaritet tashmë të padobishëm. Është më së shumti një akt i njohjes së historisë. Sot të gjithë përballemi me famëkeqin Aushvic. Dhe për ta kuptuar, mjafton të shikoni këtë video që si shifër finale të viktimave të Holokaustit nxjerr 12.000.000.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019113063812256
array(1) { ["section"]=> string(82) "27-janari-video-qe-do-ju-beje-te-kuptoni-sa-kane-qene-viktimat-e-holokaustit-31053" }