29 fëmijë të vdekur nga sulmi me raketë i Sauditëve në Jemen

Publikuar tek: bota, më 21:47 09-08-2018 29 fëmijë të vdekur nga sulmi me raketë i Sauditëve në Jemen

Të paktën 29 fëmijë raportohet se kanë humbur jetën pas një sulmi me raketë nga koalicioni i udhëhequr nga Sauditët në Jemen, bën me dije Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq.

Fëmijët po udhëtonin me autobus kur u goditën nga raketa në qytetin Dahyan, bë provincën Saada.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë e drejtuar nga rebelët Houdhi, njoftoi se 43 persona kanë humbur jetën nga sulmi dhe 61 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0047988891601562
array(1) { ["section"]=> string(67) "29-femije-te-vdekur-nga-sulmi-me-rakete-i-sauditeve-ne-jemen-130649" }