3 E papritur/ Meta i dha “OK” Bushatit, ministri Kotzias vjen në Tiranë të enjten

Publikuar tek: barometri, më 08:26 28-03-2018 3 E papritur/ Meta i dha “OK” Bushatit, ministri Kotzias vjen në Tiranë të enjten

Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias do të vijë të enjten në Tiranë.

Kotzias ka parashikuar një vizitë në Vjenë nga ku do kalojë tranzit në Tiranë e do qëndrojë për disa orë këtu për një takim me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.

Ky takim i Kotzias vjen fill pasi Presidenti Ilir Meta i dha “Ok” Bushatit për negociatat e detit me Greqinë.

“Do procedojmë sa më parë”, tha Bushati me të marë autorizimin e Presidentit.

Ky është takimi i dytë në pak javë mes dy homologëve. Bushati dhe Kotzias u takuan fund të janarit në Korçë, ku ministri i Jashtëm grek qendroi për 3 ditë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.26458811759949
array(1) { ["section"]=> string(84) "3-e-papritur-meta-i-dha-ok-bushatit-ministri-kotzias-vjen-ne-tirane-te-enjten-114769" }