3 kg drogë në makinë, arrestohen 6 shqiptarët

Publikuar tek: bota, më 19:21 14-06-2018 3 kg drogë në makinë, arrestohen 6 shqiptarët Foto ilustruese

6 shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë franceze pasi në makinën me të cilën ata po udhëtonin u gjetën rreth 3 kg heroinë.

 

Sipas mediave vendase, banda e shqiptarëve ishte prej disa muajsh nën vëzhgim për shkak të dyshimeve se këto të fundit transportonin lëndë narkotike rregullisht nga Belgjika drejt qytetit të Iseres.

Policia vijon me hetimet në lidhje me çështjen, ndërsa mendohet se grupi kontrollon drogën në një shtrirje të madhe gjeografike dhe se bazën e saj e ka në Zvicër.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia dhe Koreja e Veriut marrëveshje kundër botës? Putin ftesë Kim Jong-un
»
Article Logic
Execution time: 0.023144006729126
array(1) { ["section"]=> string(51) "3-kg-droge-ne-makine-arrestohen-6-shqiptaret-124396" }