300 mijë dollarë për regjisorin amerikano-shqiptar për filmin e skënderbeut, ndrenika i kërkon ‘llogari’ gazetarit: A ka dalë, ku mund ta shoh?

Publikuar tek: barometri, më 09:30 16-07-2018 300 mijë dollarë për regjisorin amerikano-shqiptar për filmin e skënderbeut, ndrenika i kërkon ‘llogari’ gazetarit: A ka dalë, ku mund ta shoh?

Aktori i njohur Robert Ndrekina ka reaguar pas vdekjes së producentit dhe regjisori të njohur hollivudian me origjinë shqiptare, Stan Dragoti, i cili ndërroi jetë ditën e djeshme.

Nëpërmjet postimit të tij Ndrenika i drejtohet gazetarit Ylli Dylgjeri ku e pyet për fondin 300 mijë dollarë  që i është akorduar Dragotit 20 vite më parë , kur vizitoi Shqipërinë, për të xhiruar një film për Skënderbeun.

“A mund të më thuash o mik a ka dalë ky film dhe ku mund ta shikoj unë?”, shkruan Ndrenika në postimin e tij.

Sakaq ka ardhur edhe përgjigja e Dylgjerit i cili shprehet se nuk ka informacion lidhur me fondin 300 mijë dollarësh.

“Lidhur me lajmin e fondit prej 300 mijë dollarësh  nuk kam informacion dhe sot po e dëgjoj për herë të parë” , shkruan Dylgjeri.

Dylgjeri shprehet se meqë jemi në vit investigimi, le ti bëjën bashkë autoritetet dhe ta zbulojnë këtë para pa nishan.

“Ky është laj për kohën. Nuk besoj se do të kalojë pa zë”, shkruan Dylgjeri.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.61994886398315
array(1) { ["section"]=> string(144) "300-mije-dollare-per-regjisorin-amerikano-shqiptar-per-filmin-e-skenderbeut-ndrenika-i-kerkon-llogari-gazetarit-a-ka-dale-ku-mund-ta-shoh-128038" }