3000 lindje më pak në Shqipëri, Shqipëria po tkurret... Emanuela Pepkola Zaimi ka një propozim interesant

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:41 22-05-2016 3000 lindje më pak në Shqipëri, Shqipëria po tkurret... Emanuela Pepkola Zaimi ka një propozim interesant

3000 lindje më pak nga 2014. Kjo është statistika për Shqipërinë dhe për Emanuela Pepkola Zaimi themeluese e Fondacionit Down Syndrome Albania, Shqipëria kësisoj po tkurret.

Për këtë ajo ka edhe një propozim interesant .

“3000 lindje më pak nga 2014. Shqipëria po tkurret.. numri i aborteve në rritje, bashkë me atë të divorceve. Ndërkohë kush janë incentivat për ne që kemi bërë 3 e duam 5?

Na hiqni taksat, na sistemoni kredi me interes 0, si dhe pushime vere të paguara. Ky është propozimi ynë. Seriozisht çfarë masash po merren për këtë fakt? Media po e ngre si problem për herë të dytë”, konstaton Emanuela Pepkola Zaimi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012691020965576
array(1) { ["section"]=> string(107) "3000-lindje-me-pak-ne-shqiperi-shqiperia-po-tkurret-emanuela-pepkola-zaimi-ka-nje-propozim-interesant-41157" }