35 vite larg skenës, rikthehet GRUPI LEGJENDAR

Publikuar tek: kulture-art, më 15:56 27-04-2018 35 vite larg skenës, rikthehet GRUPI LEGJENDAR ABBA

Dancing Queen, Mamma Mia, Money-money, hitet e viteve ’80 duket se do të rikthehen pas plot 35 vitesh.

Grupi legjendar suedez ABBA mësohet se do të ribashkohen pas më shumë se 3 dekadash larg skenës botërore për disa projekte të reja muzikore.

Ata kanë regjistruar dy këngë të reja, duke përfshirë edhe ‘I still have faith in you’, e cila do të performohet për herë të parë në muajin dhjetor.

Anëtarët e bandës Agnetha Faltskog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson and Anni-Frid Lyngstad janë shprehur se pas rikthimin janë ndjerë sikur nuk kanë ndaluar kurrë së kënduari.

Ribashkimi i ABBA-s është paralajmëruar që në vitin 2016, ku u tha se 2019 do të shënonte edhe një tur botëror të grupit.

ABBA është një prej grupeve më të suksesshme në historinë e muzikës pop, i cili ka kryesuar listat botërore nga 1974 deri në 1982.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mori postin e lartë në Paris, KRYETARI letër ministrit të Kolumbisë: Është kundër standarteve
Nga lagjia e Lasgushit dhe Mitrushit në Pogradec, ceremonia e librit që la “pa mend” pogradecarët »
Article Logic
Execution time: 0.0044100284576416
array(1) { ["section"]=> string(52) "35-vite-larg-skenes-rikthehet-grupi-legjendar-118559" }