36-vjeçari sulmon me sëpatë 2 policë, ata e bëjnë për spital

Publikuar tek: bota, më 15:54 29-06-2016 36-vjeçari sulmon me sëpatë 2 policë, ata e bëjnë për spital

Një 36-vjeçar shqiptar nga Kosova ka sulmuar me sëpatë dy policë gjatë një kontrolli që ata po i bënin.

Ngjrja ka ndohur në Murgenthal të Kantonit Aargau, Zvicër ku 36-vjeçari nga Kantoni i Lucernit, sipas banorëve të regjionit, kishte qëndruar për disa ditë me radhë si kampist “në të zezë” në pyllin e komunës kufitare, St. Urban.

Kur policët deshën ta kontaktonin ai i kërcënoi ata me një sëpatë, bën të ditur prokuroria e Kantonit Aargau. Nisur nga kjo, policët kërkuan përforcim, por 36-vjeçari ka tentuar të ikte duke vrapuar dhe është kthyer sërisht për ti sulmuar me sopatë.

Por policët i janë kundërpërgjigjur duke e qëlluar atë në krahun e majtë dhe në kofshën e djathtë dhe ka marrë plagë të rënda të cilat e kanë detyruar të bëjë operacion.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020955085754395
array(1) { ["section"]=> string(65) "36-vjecari-sulmon-me-sepate-2-police-ata-e-bejne-per-spital-44952" }