‘420 nxënës rrezikojnë jetën’, deputeti nxjerr FOTOT e shkollës: Ministria ia lë topin në derë pushtetit lokal

Publikuar tek: aktualitet, më 11:23 09-11-2018 ‘420 nxënës rrezikojnë jetën’, deputeti nxjerr FOTOT e shkollës: Ministria ia lë topin në derë pushtetit lokal

Deputeti demokrat Luciano Boci ka denoncur rastin e një shkolle në Qukës të Librazhd e cila rrezikon të shembet.

Sipas Boçit 420 nxënës rerzikojnë  qiellin e hapur dhe dështimin e procesit mësimor.

“Çarjet dhe krisjet e godinës janë evidente dhe mësimi këtu as nuk duhet të kishte nisur, pasi rreziku i saj ka qenë i konstatuar.
Por askush nuk u kujtua të ndërhynte për ta riparuar. Prindërit e mësuesit sot hezitojnë të fusin fëmijët në klasa”, shkruan Boçi.
Sipas tij Ministria rri e vëzhgon, duke ja lënë topin në derë vetëm pushtetit lokal.

Postimi i plotë:

SHKOLLA E RREZIKUAR
Shkolla e mesme e bashkuar në Qukës, Librazhd rrezikon seriozisht jetën e nxënësve.
Çarjet dhe krisjet e godinës janë evidente dhe mësimi këtu as nuk duhet të kishte nisur, pasi rreziku i saj ka qenë i konstatuar.
Por askush nuk u kujtua të ndërhynte për ta riparuar.
Prindërit e mësuesit sot hezitojnë të fusin fëmijët në klasa.
Para një viti doli nga funksioni dhe godina ngjitur e po kësaj shkolle.
Tani 420 nxënës rrezikojnë qiellin e hapur dhe dështimin e procesit mësimor.
Ministria rri e vëzhgon, duke ja lënë topin në derë vetëm pushtetit lokal.

 

45860115_2204497456460762_1584511631331688448_n.jpg45693315_2204497523127422_3269479579894415360_n.jpg45733040_2204497433127431_2665856148741029888_n.jpg

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « HISTERIA mediatike, drejtori i televizionit informativ tregon pse transmetoi live gjithe ceremoninë e varrimit të Kaçifas
NDIHMONI AMARËN! Apeli i gjyshes shqiptare nga SHBA për vogëlushen »
Article Logic
Execution time: 0.024353981018066
array(1) { ["section"]=> string(113) "420-nxenes-rrezikojne-jeten-deputeti-nxjerr-fotot-e-shkolles-ministria-ia-le-topin-ne-dere-pushtetit-lokal-140867" }