5 gola në 9 minuta, keni parë ndonjëherë diçka të tillë?

Publikuar tek: sport, më 21:33 22-09-2015 5 gola në 9 minuta, keni parë ndonjëherë diçka të tillë?

5 gola në 9 minuta, është kjo çmenduria e Robert Lewandowski-t në ndeshjen e luajtur sot kundër Wolfsburg.

Mesa duket goli i parë i shënuar nga kundërshtarët, e ka nxehur polakun, i futur në lojë në pjesën e dytë, duke arritur në këtë shpërthim të jashtëzakonshëm. E nisi në minutën 51 dhe e përfundoi në të 60-ën.

Është hera e parë në historinë e fubollit që një futbollist shënon 5 gola në vetëm 9 minuta. Tashmë, Robert Lewandowski ka hyrë zyrtarisht në historinë e Bayern Munich dhe futbollit botëror dhe ky rekord i tij do të kujtohet gjatë.

Më shumë në këtë kategori: « Pep Guardiola nuk mund ta besojë “çmendurinë” e Lewandowskit, shihni reagimin e tij (Video)
Duka-Çako takohen për ndeshjen Shqipëri-Serbi, masa nga toka dhe ajri »
Execution time: 0.024152040481567
array(1) { ["section"]=> string(60) "5-gola-ne-9-minuta-keni-pare-ndonjehere-dicka-te-tille-21427" }