50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Publikuar tek: kulture-art, më 18:39 23-12-2018 50 vjet nga xhirimi i ‘Odisea-s’, televizioni italian RAI rikthen Bekim Fehmiun

Televizioni Italian RAI do të trasmetojë serialin Odisea, ku në rolin kryesor është aktori kosovar Bekim Fehmiu.

Seriali do të trasmetohet nga datat 22-29 dhjetor  në kanalin RAI Storia, në orën 19:00, ndërsa përsëritja e tij do të shfaqet të nesërmen në orën 12:00.

Në datën 28 dhjetor, ky televizion  ka ftuar në studio e tij ambasadoren e Kosovës në Itali, Alma Lama.

Lama do të flaës rreth figurës së aktorit Fehmiu.

Kjo nismë  ndërmor me rastin e 50 vjetorit të filmit ‘Odisea’ dhe në kuadër të aktiviteteve të diplomacisë publike për promovimin e Kosovës dhe me rastin e 50 vjetorit të transmetimit të serialit ODISEA. 

bekim-728x430.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024844884872437
array(1) { ["section"]=> string(83) "50-vjet-nga-xhirimi-i-odisea-s-televizioni-italian-rai-rikthen-bekim-fehmiun-146248" }