500 pjesëmarrës nga e gjithë bota drejt Shqipërisë për kampionatin e shahut

Publikuar tek: sport, më 19:58 18-04-2018 500 pjesëmarrës nga e gjithë bota drejt Shqipërisë për kampionatin e shahut

Ditët në vijim në Shqipëri zhvillohet për herë të parë Kampionati Botëror i Shahut me pjesëmarrjen e nxënësve nga pothuajse të gjitha vendet e botës.

Diçka të tillë e ka deklaruar deputeti i Partisë Socialiste njëherësh dhe President i Federatës së Shahut në vend Eduard Shalsi. Ai e ka cilësuar një kampionat tepër efektiv që nxit dhe aktivizimin e të rinjve për t’u orientuar në veprimtari të tilla.

Do të jenë mbi 500 pjesëmarrës nga e gjitha bota të cilët do të vendosen në qytetin e Durrësit aty ku do të zhvillohet dhe ky kampionat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO/ Dëmtohet rëndë futbollisti në Korçë, del me barrelë nga fusha e lojës
Nga kualifikimi i Laçit te dorëheqja e Shpëtim Duros, ja çfarë ndodhi sot në FUTBOLLIN shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.0045502185821533
array(1) { ["section"]=> string(82) "500-pjesemarres-nga-e-gjithe-bota-drejt-shqiperise-per-kampionatin-e-shahut-117383" }