7 Marsi në Korçë, Peleshi: 130 vjet dritë dhe dituri e shpërndarë në breza plot sakrificë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:32 07-03-2017 7 Marsi në Korçë, Peleshi: 130 vjet dritë dhe dituri e shpërndarë në breza plot sakrificë

Kryeministri Edi Rama dhe Zëvendësi i tij Niko Peleshit sot më 7-Mars ka shkuar në Korçë, aty ku u hap Mësonjtorja e parë shqipe.

Prej andej, kryeministri publikoi edhe foto  para “ABC-së” me pushkë në dorë ndërsa Peleshi ndan të tjera foto interesante dhe si korçar, gjithë krenari shkruan:

“130 vjet dritë dhe dituri e shpërndarë në breza plot sakrificë. Gëzuar 7 marsin mësues!”

pl1.jpg

pl2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071239471435547
array(1) { ["section"]=> string(93) "7-marsi-ne-korce-peleshi-130-vjet-drite-dhe-dituri-e-shperndare-ne-breza-plot-sakrifice-71093" }