71 emigrantë të akfiksuar në një kamion, Hungaria merr vendimin për grupin e trafikantëve

Publikuar tek: bota, më 17:04 14-06-2018 71 emigrantë të akfiksuar në një kamion, Hungaria merr vendimin për grupin e trafikantëve Kamioni ku u gjetën viktimat

Përgjegjësit e tragjedisë të regjistruar në gusht të 2015 në Hungari, ku 71 emigrantë u asfiksuan në një kamion, janë dënuar me burg nga gjykata.

 

Afgani i identifikuar si lider i grupit të trafikantëve dhe tre bullgarët e tjerë janë dënuar me 25 vite burg për secilin, ndërsa 10 persona të përfshirë në operacion kanë marrë dënime më të lehta.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë kohës që Europa Qenrore u përball me një fluks të madh azilantësh nga Azia dhe Afrika, ndërsa trupat u gjetën të braktisur nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë, gruaja përvëlon me spec djegës të dashurën e burrit  
Rusia dhe Koreja e Veriut marrëveshje kundër botës? Putin ftesë Kim Jong-un »
Article Logic
Execution time: 0.055644035339355
array(1) { ["section"]=> string(95) "71-emigrante-te-akfiksuar-ne-nje-kamion-hungaria-merr-vendimin-per-grupin-e-trafikanteve-124389" }