863 mijë euro dhe patentat e Tahirit në makinë, Orest Sota apelon masën e sigurisë, caktohet data e rivlerësimit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:59 16-11-2017 863 mijë euro dhe patentat e Tahirit në makinë, Orest Sota apelon masën e sigurisë, caktohet data e rivlerësimit

Biznesmeni Orest Sota, në makinën e të cilit iu gjetën disa ditë më parë një shumë prej 863 mijë eurosh dhe dy pantentat e lundrimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kërkon lirinë në apel.

Gjyakta e Elbasanit caktoi ndaj tij masën e sigurisë “arrest me burg”, po ashtu edhe prokuroria e krimeve të rënda ka kërkuar të njëjtën masë sigurie ndaj të riut.

Ndërkohë që Sota ka apeluar masën e sigurisë “Arrest me burg” është penguar edhe rivlerësimi i masës së Sotës te Krimet e Rënda, që presin marrjen e vendimit nga gjykatra e Apelit në Durrës.

Mësohet se rivlerësimi i masës për Sotën është caktuar më 20 nëntor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022777795791626
array(1) { ["section"]=> string(116) "863-mije-euro-dhe-patentat-e-tahirit-ne-makine-orest-sota-apelon-masen-e-sigurise-caktohet-data-e-rivleresimit-99758" }