95 vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Nishani dhuron kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut

Publikuar tek: politike, më 11:25 23-12-2015 95 vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Nishani dhuron kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut

Presidenti Bujar Nishani ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Biblioteka Kombëtare me rastin e 95 vjetorit të krijimit të këtij institucioni.

Nishani ka dhuruar për Bibliotekën kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut, e sjellë në Shqipëri nga Papa Françesk një vit më parë.

“Duhet të shpreh mirënjohje për kontribuesit e Bibliotekes Kombëtare, e cila në çdo kohë ka shprehur dashurinë për shkencën. Pikërisht në këtë ditë dëshiroj të uroj dhe të vlerësojë iniciativën e stafit dhe profesorëve që nxitën organizimin e aktiviteve të ndryshme që sa e rëndësishme është memorja. Kur kopja e Mesharit të Gjon Buzukut u ekspozua në pallat u bëra premtimin e se do e sillja atë këtu, që është edhe vendi më i përshtatshëm dhe më i vlerësuar”, tha Nishani. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Eduart Ndocajt, “Rrota e Fiks Fare’’ i jepet Koço Kokëdhimës. Lajmin e jep vetë deputeti
Basha: Ftoj Ramën dhe Metën të bëhen pjesë e reformës në drejtësi duke ndjekur rrugën e Komisionit të Venecias »
Article Logic
Execution time: 0.019991874694824
array(1) { ["section"]=> string(89) "95-vjetori-i-bibliotekes-kombetare-nishani-dhuron-kopjen-e-mesharit-te-gjon-buzukut-28391" }