A do të donit të shihnit sesi kanë qenë Majko, Braçe, Zela e Dokle në 1999? Ja një foto e kongresit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:05 23-10-2015 A do të donit të shihnit sesi kanë qenë Majko, Braçe, Zela e Dokle në 1999? Ja një foto e kongresit Drejtuesit e Partise Socialiste dhe delegatet ne kongresin e vitit 1999

A do të donit ti shihnit sesi ishin socialistët dje (vite më parë) dhe sesi janë sot? Kjo është një foto e arkivës socialiste, në kongresin e ashpër dhe plot debate të socialistëve në vitin 1999, pas rrëmujave dhe trazirave që shkaktoi Fatos Nano. 

Në këtë foto, në qendër të saj, shquhet ish kryeministri i kohës Pandeli Majko, e në krah të tij shquhen disa funksionarë të kësaj partie, Namik Dokle, Erion Braçe e Ilir Zela.

Duket se këto foto të socialistëve të cilat nuk gjenden në arkivën e PS, por në arkivën e gjithsecilit prej atyre që kanë qenë protagonist të ngjarjeve, dalin si me pikatore. Asnjë projekt nuk ka nga partia më e madhe që të bëjë një “fonotekë” të sajën me gjithë vitet që mbart mbi supe kjo parti dhe protagonistët e saj. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12782406806946
array(1) { ["section"]=> string(102) "a-do-te-donit-te-shihnit-sesi-kane-qene-majko-brace-zela-e-dokle-ne-1999-ja-nje-foto-e-kongresit-23788" }