A doni të dini si janë hasianët? Ja si i përshkruan botuesja

Publikuar tek: kulture-art, më 18:36 12-04-2018 A doni të dini si janë hasianët? Ja si i përshkruan botuesja

Has 2018. Nga Anna Shkreli

- Artikulli që shitet me shumicë janë kutitë e Dominove, të cilat zënë pjesën kryesore të vitrinave. Ndërsa dy produktet ushqimore me shumicë të dyqanit janë: kovat me speca turshi e mazë, me të cilat shoqërohet rakia dhe sigurisht dominotë.

- Bulevardi është 100 metra gjithsej, madje 100 me hatër. E megjithatë ka dy emra: gjysma parë quhet “Dëshmorët e Hasit”, e dyta quhet “Lidhja e Prizrenit”. Nga tabela në tabelë janë 12 hapa. Pikëlidhja mes të dyjave është dyqani dominove.

- E folura është komplet dialektore dhe diatopia nuk njeh moshë. Dmth flasin njësoj gjyshi me nipin, në kuptimin që nipi flet si gjyshi. Derivat i pastër i pasditeve të shpenzuara duke luajtuar domino, me siguri.

- Hoteli është “the crib of love” ku çdo gjë sugjeron mbrëmje dashurie: jastëk me zemra fanellate të shpërndara nëpër krevat, çarçafë të bardhë me pala korenti që varen anës krevatit. Sanitarët në tualet mbështeten mbi kapitele porcelani të stilit dorik. Vetëm se gra për dashni, rrugëve s’të zë syri. Do jenë...

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akademia e Shkencave/ ISMAIL KADARE rrëmben ÇMIMIN E KARRIERËS (Si u ndanë të tjerat)
Deputeti socialist realizon ëndrrën e vjetër, rindërton në Kaninë ‘Dasmën e Skënderbeut’ »
Article Logic
Execution time: 0.018149137496948
array(1) { ["section"]=> string(66) "a-doni-te-dini-si-jane-hasianet-ja-si-i-pershkruan-botuesja-116668" }