A doni të vizitoni Shtëpinë e Bardhë? Ja si mund të hyni brenda saj

Publikuar tek: bota, më 17:56 28-12-2015 A doni të vizitoni Shtëpinë e Bardhë? Ja si mund të hyni brenda saj

A doni të vizitoni Shtëpinë e Bardhë? Presidenti Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama kanë bashkëpunuar me Projektin për Artin të kompanisë Google, për të krijuar një program që u mundëson qytetarëve nga e gjithë bota që nëpërmjet kompjuterit të shohin ambientet e brendshme pubilike të shtëpisë së Presidentit.

Kjo Shtëpi është e vetmja ndërtesë në botë që është njëkohësisht shtëpia e udhëheqësist të një shteti, zyra ekzekutive e udhëheqësist të një shteti, si dhe është e hapur për vizita publike.

Për më tepër klikoni: Shtëpia e Bardhë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015038013458252
array(1) { ["section"]=> string(72) "a-doni-te-vizitoni-shtepine-e-bardhe-ja-si-mund-te-hyni-brenda-saj-28735" }