A është i ndërgjegjshëm Rama? Lexoni çfarë thotë për SHQUP-in dhe përmbytjet

Publikuar tek: politike, më 13:35 11-10-2015 A është i ndërgjegjshëm Rama? Lexoni çfarë thotë për SHQUP-in dhe përmbytjet Edi Rama, kryeministër

Kryeministri Rama, më në fund, pasi zgjidhi hallin e organizimit për ndeshjen para Kryeministrisë duke e anulluar, është kujtuar për përmbytjet që kanë përfshirë vendin duke reaguar përmes një statusi në rrjetin social.

 Ajo që bijë në sy është fakti që Rama nuk thotë asgjë për situatën reale dhe emergjente sidomos në jug të vendit, por merret me Partinë Demokratike e cila pak minuta më parë i kërkoi angazhim e mobilizim të situatës.

Duket se kryeministri nuk është i vetëdijshëm për humbjen e një jete orët e para të mëngjesit si pasojë e përmbytjeve, miliona euro dëm në Vlorë, për daljen e Gjanicës, e për probleme të tjera si pasojë e përmbytjeve shkaktuar në Durrës e Lezhë.

‪”#‎VajmedetPDqe ben politike dhe me shiun e qe u qan hallin njerezve nga streha e Shqupit per qeverine e keqe qe nuk kufizon prurjet e shiut!”, shkruan Rama duke ia hedhur fajin kështu Partisë Demokratike dhe motit të keq.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Forca Shqipëria...Por asnjë fjalë për përmbytjet që kanë përfshirë vendin
Balla sheh nga afër se si tërbohet lumi Shkumbin, qytetarët: Nuk shkohet para digës tani por para 21 qershorit (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.05236291885376
array(1) { ["section"]=> string(81) "a-eshte-i-ndergjegjshem-rama-lexoni-cfare-thote-per-shqup-in-dhe-permbytjet-22870" }