A është përjashtuar Saimir Tahiri nga Partia Socialiste? Taulant Balla tregon si funksionon kjo procedurë

Publikuar tek: barometri, më 07:31 08-05-2018 A është përjashtuar Saimir Tahiri nga Partia Socialiste? Taulant Balla tregon si funksionon kjo procedurë

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla, i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv ka diskutuar dhe çështjen e rikthimit të Saimir Tahirit në këtë parti.

I pyetur nga gazetari Babaramo për përjashtimin e Tahirit, Balla është shprehur se ai është pezulluar nga kjo strukturë.

Veprim ky i cili tregon se nuk është një përjashtim për përgjithmon nga këto struktura, por thjesht pezullim. Pra Tahiri mund të rikthehet në PS pas përballjes me drejtës

Babaramo: A është përjashtuar përgjithnjë Saimir Tahiri nga Partia Socialiste?

Balla: Partia Socialiste ka njoftuar pezullimin e z.Tahiri nga cdo lloj përfaqësimi apo pozicioni në PS.

Ne nuk kemi asnjë koment për çështjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020946979522705
array(1) { ["section"]=> string(111) "a-eshte-perjashtuar-saimir-tahiri-nga-partia-socialiste-taulant-balla-tregon-si-funksionon-kjo-procedure-119886" }