A mund të bisedojnë macet me njerëzit? Një veteriner ka zbuluar gjuhën e tyre

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:52 30-04-2015

Një veteriner amerikan ka pohuar se ka deshifruar gjuhën që macet përdorin, duke besuar se macet përdorin më shumë se një duzinë tingujsh dhe secili ka kuptimin e vet.

Hulumtimi gjithashtu theksoi se macet kanë një gjuhë të veçantë që ato përdorin me njerëz, dhe jo me macet e tjera. Macja Bruce erdhi në studio me veterinerin Steve Leonard për të shpjeguar më shumë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026435136795044
array(1) { ["section"]=> string(82) "a-mund-te-bisedojne-macet-me-njerezit-nje-veteriner-ka-zbuluar-gjuhen-e-tyre-10091" }