A nuk je shqiptare ti? Eleni Foureira i përgjigjet Eva Muratit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:49 22-05-2019 A nuk je shqiptare ti? Eleni Foureira i përgjigjet Eva Muratit

Ditën e fundit ka qarkulluar në media lajmi lidhur mbi origjinën e këngëtares Eleni Foureira.

 "Italiane? Nuk e kisha idenë. Unë nuk jam greke, po jam rritur në Greqi, por ndihem greke...Nga Italia jugore? Nuk di çfarë të them", u shpreh këngëtarja në një intervistë në Eurovision, pasi mësoi rezultatet e trashëgimisë.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe moderatorja shqiptare Eva Murati. Kjo e fundit i ka komentuar në rrjetet sociale Elenit. Teksa e ka komplimentuar për performancën, e ka pyetur lidhur edhe për origjinën.

"Performanca e shkëlqyer, por greke dhe italiane? A s'je shqiptare ti?', e pyet Eva,

Ndërsa këngëtarja i është përgjigjur.

"Sigurisht që jam, por ishte testi i ADN-së, trashëgimia ime".

-640-0-5ce52e881c225.jpeg

-640-0-5ce52e834ba2a.jpg

-640-0-5ce52e8559cf4.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.096150875091553
array(1) { ["section"]=> string(68) "a-nuk-je-shqiptare-ti-eleni-foureira-i-pergjigjet-eva-muratit-165275" }