Abuzimet në Prokurori, Arta Marku kërkon 'ndihmën' e qytetarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 19:29 12-01-2018 Abuzimet në Prokurori, Arta Marku kërkon 'ndihmën' e qytetarëve

Me ardhjen e Arta Markut në krye të Prokurorisë së Përgjithshme kanë qenë të shumta ndryshimet që ka pësuar ky institucion.

Por së fundmi institucioni i Prokurorisë së Përgjithshme ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për të denoncuar rastet e abuzimit me ligjin.

Në një njoftim të publikuar në faqen e saj në web, Prokuroria i bën thirrje të gjithë qytetarëve që të denoncojnë edhe rastet e abuzimit të prokurorëve me çështje të ndryshme.

“Ftojmë të gjithë qytetarët që kanë informacione për abuzime të prokurorëve dhe të zyrtarëve të tjerë në çdo institucinon publik, të denoncojnë në këtë adresë postare”,- shkruhet në njoftimin e Prokurorisë.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Çmendet" abonenti në Kavajë, merr pistoletën dhe qëllon drejt punonjësve të OSHEE (DETAJE)
Deputeti i LSI publikon videon flagrante: Ja prova me zë e figurë që kryeministri urren integrimin në BE »
Article Logic
Execution time: 0.014921903610229
array(1) { ["section"]=> string(67) "abuzimet-ne-prokurori-arta-marku-kerkon-ndihmen-e-qytetareve-106357" }