Adelina Ismaili feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush diva shqiptare

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:57 14-12-2015 Adelina Ismaili feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush diva shqiptare

Diva e muzikës shqiptare feston sot më 14 dhjetor ditëlindjen e saj. Këngëtarja që jeton prej vitesh tashmë në Zvicër ka mbushur 36 vjeç.

Adelina është shfaqur përpara publikut që në një moshë të vogël dhe me shpejtësi arriti të zërë vendin e saj të skenën e muzikës shqiptare. Ajo njihet edhe si këngëtarja që theu tabutë në Kosovë dhe Shqipëri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030876874923706
array(1) { ["section"]=> string(76) "adelina-ismaili-feston-sot-ditelindjen-ja-sa-vjec-mbush-diva-shqiptare-27770" }