Adoleshentja ndërron jetë pasi agjëroi për 68 ditë që t’i sillte mbarësi familjes

Publikuar tek: bota, më 19:05 10-10-2016 Adoleshentja ndërron jetë pasi agjëroi për 68 ditë që t’i sillte mbarësi familjes

Një vajzë e re nga India ka ndërruar jetë pasi agjëroi për 10 javë rresht në tentatvë për t’i sjellë familjes së saj fat.

Sipas “The Times of India”, Aradhana Samdariya nisi agjërimin pasi ia kishte sugjeruar një prift, për t’i sjellë fat babait të saj që kishte pësuar humbje të mëdha në biznes.

Familja e saj fetsoi përfundimin e agjërimit 68 ditor vetëm më ujë të zjerë, ndërsa pak orë më pas ajo u dërgua me urgjencë në spital e dehidratuar.

Doktorët thanë se ajo kishte pësuar dëmtime të shumta në organe dhe veshkat ndërsa ajo ndërroi jetë dy ditë më vonë pasi pësoi arrestit kardiak. /Newsbomb.al/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055829048156738
array(1) { ["section"]=> string(87) "adoleshentja-nderron-jete-pasi-agjeroi-per-68-dite-qe-t-i-sillte-mbaresi-familjes-55717" }