Aeroporti i ri në Vlorë, vijnë ofertat e para nga 3 kompani të huaja

Publikuar tek: ekonomi, më 11:47 17-01-2018 Aeroporti i ri në Vlorë, vijnë ofertat e para nga 3 kompani të huaja

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama informoi se puna për hapjen e kantierit për ndërtimin e aeroportit të ri në Vlorë, në qershor të këtij viti.

Ndërkohë, ministria e Energjitikës dhe Infrastrukturës ka dhënë më shumë detaje lidhur me këtë projekt.

Mësohet se për ngritjen e aeroportit të ri në Vlorë kanë shprehur interes tre kompani të huaja, të cilat janë: Cengiz Construction; Kalyon Construction; Kolin Construction.

Në këto kushte, pritet të ngrihet një grup i posaçëm nga ministria e Infrastrukturës e Energjisë dhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë për të shqyrtuar propozimin më të mirë.

Aeroporti pritet të ndërtohet në zonën e Akernisë në Vlorë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024219036102295
array(1) { ["section"]=> string(74) "aeroporti-i-ri-ne-vlore-vijne-ofertat-e-para-nga-3-kompani-te-huaja-106870" }