Agim Hushit s’i del e keqja: Mbyllni gojën cmirëzinj, helmin e zilisë derdheni në kënetën ku jetoni

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:56 07-08-2017 Agim Hushit s’i del e keqja: Mbyllni gojën cmirëzinj, helmin e zilisë derdheni në kënetën ku jetoni

Tenori Agim Hushi është në qendër të vëmendjes mediatike dhe opinionit publik që prej ditës kur lajmëroi se ishte larguar nga Shqipëria për të jetuar në Australi ndërsa në “letrën e lamtumirës” shkruante: Më bëtë të më vijë turp që jam bashkombasi juaj.

Pas kësaj, reagimet ishin “furtunë” në adresë të tenorit Hushi dhe shumica prej tyre dënonin deklaratën e bërë nga tenori i cili paralelisht vazhdon t’i përgjigjet çdo sulmi.

“Mbyllni gojën cmirëzinj, helmin e zilisë derdheni në kënetën ku jetoni”, shkruan Hushi në reagimin e para pak minutave.

REAGIMI I PLOTË:

Ftoj te gjith miqt dhe "armiqt" e mije, ata qe me kuptuan dhe suportuan dhe ata qe verberisht dhe ne nje dehje irracionale me fyen te lexojne ose te kerkojne tua perkthejne nga anglishtja keto dy dolumente autentike ku shihet qarte vlersimi per personin tim dhe ftesa zyrtare e inicuar nga Agim Hushi, per te ftuar zyrtarisht Kryeministrin Nano nga Kryeministri i Australise John Hoëard! Shihni vlersimin dhe aksionin politik te mardhenieve midis dy vendeve inicuar nga une! Dhe gjykoni shqiptarizmin dhe patriotizmin tim me kembe ne toke dhe mend ne koke.

Mbyllni gojen cmirzije dhe helmin e zilize derdheni ne keneten ku jetoni komfort. Rrugaceria juaj nuk prek jo dashurine dhe perkushtimin tim ndaj atdheut por as afeksionin qe kam per qent e rrugices time per te cilet kam mall!

 

madje.jpgagim1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021039962768555
array(1) { ["section"]=> string(103) "agim-hushit-s-i-del-e-keqja-mbyllni-gojen-cmirezinj-helmin-e-zilise-derdheni-ne-keneten-ku-jetoni-88457" }