Agron Duka largohet nga PR, zgjidhet kreu i PAA

Publikuar tek: politike, më 12:12 25-03-2016 Agron Duka largohet nga PR, zgjidhet kreu i PAA

Agron Duka largohet nga Partia Republikane për të marrë kreun e Partisë Agrare Ambientaliste.

Ka qenë Asambleja e PAA ajo që ka zgjedhur Dukën në krye të kësaj partie. Asambleja pranoi dorëheqjen e Lefter Xhuvelit dhe vendosi për Dukën me qëllim rritjen e elektoratit.

Duka është deputet i kuvendit të Shqipërisë dhe ka shërbyer si ministër i Bujqësisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hafizi kërkesë Komisionit të Garancive: Shpalleni të pavlefshëm referendumin
Basha:Reforma në Drejtësi do të kryhet. Qëllimi? T’i japë fund ‘’Al Capones’’ ulur në karrigen e kryeministrit »
Article Logic
Execution time: 0.023904085159302
array(1) { ["section"]=> string(52) "agron-duka-largohet-nga-pr-zgjidhet-kreu-i-paa-35982" }