Agron Tufa publikon LETRËN: Ja dy shkrimtarët që firmosën akt-ekspertizën e burgosjes së Visar Zhitit

Publikuar tek: aktualitet, më 21:55 11-02-2019 Agron Tufa publikon LETRËN: Ja dy shkrimtarët që firmosën akt-ekspertizën e burgosjes së Visar Zhitit

Shkrimtari i njohur Agron Tufa ka publikura pak më parë dy dokumete nëpërmet të cilave tregon se kush janë dy shkrimtarët që firmosën akt-ekspertizën për burgosjen e poetit Visar Zhiti.

Sipas dokumeteve të publikuara nga Tufa, dy shkrimtarët që kanë firmosur janë Ramazan Vozga dhe Pandeli Koçi, ndërsa kërkon që ata të sqarojnë lexuesit për vendimin e tyre.

'Nje pyetje qe duhet ngritur. Keta qe kane emrat poshte akt-ekspertizes, qe çoi në burg poetin Visar Zhiti, a u detyrohen lexuesve nje shpjegim, se si ndodhi? Meqe jane figura publike dhe i shohim neper tubime, apo jo? Te mos thone: i kemi sqaruar keto gjera me Visarin (kjo eshte tjeter gjë), por te na sqarojne njehere e mire ne, publikisht (dhe kjo eshte nje gjë krejt tjeter)... Perndryshe, pyetjeja mbetet e ngritur, sapo shfaqet prezenca e tyre ne publik', ka shkruar Agron Tufa.

51943272_10218324731420862_7107287314207866880_n.jpg51692403_10218324733460913_2252363352049188864_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0055141448974609
array(1) { ["section"]=> string(107) "agron-tufa-publikon-letren-ja-dy-shkrimtaret-qe-firmosen-akt-ekspertizen-e-burgosjes-se-visar-zhitit-152427" }