Ahmetaj jep lajmin e mirë: Do rriten pagat dhe pensionet për punonjësit e administratës, favorizohen mësuesit

Publikuar tek: ekonomi, më 15:11 17-10-2016 Ahmetaj jep lajmin e mirë: Do rriten pagat dhe pensionet për punonjësit e administratës, favorizohen mësuesit

Ministri i Financave Arben Ahmetaj dha sot lajmin e mirë për rritjen e pagave dhe pensioneve për punonjësit e administratës.

Ata që do të privilegjohen më shumë do të jenë mësuesit, ku rritja e pagave do të jetë në nivelin e 10%.

 “Rritja e pagave dhe pensioneve në të kaluarën, janë bërë me rritje borxhi. Rritja e pagave dhe pensioneve kanë krijuar më parë borxh në kurriz të fëmijëve”, -tha Ahmetaj  duke shtuar se për herë të parë në vitin 2017, rritja e tyre nuk krijon borxh të ri, por do të bëjnë të pamundurën për ta ulur .

Po ashtu kryeministri Rama deklaroi që kjo rritje do të aplikohet që në mars të 2017-s.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025205135345459
array(1) { ["section"]=> string(113) "ahmetaj-jep-lajmin-e-mire-do-rriten-pagat-dhe-pensionet-per-punonjesit-e-administrates-favorizohen-mesuesit-56470" }