Ahmetaj LETËR- POROSI Tatimeve: Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim

Publikuar tek: ekonomi, më 10:51 07-04-2018 Ahmetaj LETËR- POROSI Tatimeve: Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim Arben Ahmetaj ministri i Financave e Ekonomise

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj i ka dërguar një letër-porosi Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve ku i ka kërkuar mos vendosë gjoba për biznesin e vogël në rast se ky i fundit ka gabime në deklarim.

“Jo gjoba biznesit të vogël për gabimet në deklarim. Strukturat përgjegjëse duhet të asistojnë bizneset për të korigjuar gabimet në deklarim! Shmangni penalitetet deri në fund të vitit 2018. Mos gjobitni bizneset që hyjnë në pragun e TVSH”, thuhet ndër të tjera në letrën e Ahmetajt.

Kujtojmë se nga 1 prilli të gjitha bizneset e vogla hyjnë për herë të parë në skemën e TVSH-së dhe kjo ka kërkuar një organizim jo vetëm nga ana e ministrisë që drejton Ahmetaj por edhe nga Drejtoria e Tatimeve e cila vazhdimisht, përmes njoftimeve publike, ka sqaruar çdo detaj rreth kësaj skeme.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Më e larta në Ballkan, del SHIFRA, 0.2 % e popullsisë shqiptare është...
LISTA E RE/ Nga Tirana në Sarandë, ja BIZNESET që përjashtohen nga TENDERAT (ME EMRA) »
Article Logic
Execution time: 0.023687124252319
array(1) { ["section"]=> string(87) "ahmetaj-leter-porosi-tatimeve-jo-gjoba-biznesit-te-vogel-per-gabimet-ne-deklarim-116008" }