Ahmetaj publikon shifrat: Të ardhurat në buxhet nga lojërat e fatit janë dyfishuar

Publikuar tek: ekonomi, më 15:53 11-09-2018 Ahmetaj publikon shifrat: Të ardhurat në buxhet nga lojërat e fatit janë dyfishuar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, pas vendimit për zhvendosjen e lojërave të fatit jashtë qendrave të banuara, publikon shifrat lidhur me këtë aktivitet.

Sipas Ahmetajt ngarkesa fiskale për lojërat e fatit është dyfishuar, po ashtu edhe të ardhurat në buxhetin e shtetit.

Krahasuar me 2013-ën sot janë vetëm 20 kompani lojërash fati, nga 40, Ahmetaj thotë se do të taksohet edhe Lotaria Kombëtare me 15%.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Xhiro 2 deri në 5 milion lekë’, Drejtoria e Tatimeve nxjerr VIDEON për bizneset dhe ka diçka për të sqaruar
»
Article Logic
Execution time: 0.061007976531982
array(1) { ["section"]=> string(88) "ahmetaj-publikon-shifrat-te-ardhurat-ne-buxhet-nga-lojerat-e-fatit-jane-dyfishuar-133963" }