Ajo nuk e nisi muzikën me “klipe”, Aurela Gaçe tregon kohën kur këndonte përkrah Anita Bitrit (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:08 13-02-2018 Ajo nuk e nisi muzikën me “klipe”, Aurela Gaçe tregon kohën kur këndonte përkrah Anita Bitrit (Foto)

Mund ta themi me siguri të plotë se Aurela Gaçe është ndër thesaret e muzikës shqiptare.

Me një karrierë të gjatë dhe të suksesshme të cilën duket se nuk e ka filluar si këngëtaret e kohëve të fundit. E kemi fjalën për videoklipet. Sot ylli i muzikës shqiptare na ka treguar se si në fillimet e saj ka kënduar si back vokaliste për artisten e njohur, të ndjerën, Anita Bitri.

Përveç se ka dashur të na bëjë paksa nostalgjikë Aurela ka arritur të na japë edhe një lloj mesazhi, ndoshta dhe pa qëllim. Mos ndoshta edhe këto këngëtaret e sotme duhet ta nisnin karrierën e tyre më gradualisht?

Gjithsesi suksesi i Aurelës nuk lë vend për diskutime të tepërta, ama ky postim i saji na emocionoi vërtetë.

Screenshot_11.jpg

Screenshot_10.jpg

Screenshot_9.jpg

Screenshot_8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këtë s'na e kishin parë ndonjëherë sytë, ja si e kafshon Geti -Marinën (Foto)
Burrin e këngëtares së njohur shqiptare e akuzojnë për ndërhyrje estetike, ja për kë bëhet fjalë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.024734973907471
array(1) { ["section"]=> string(102) "ajo-nuk-e-nisi-muziken-me-klipe-aurela-gace-tregon-kohen-kur-kendonte-perkrah-anita-bitrit-foto-110152" }