Akademiku Qosja: “Rama po bën përpjekje historike “ por ja pse ndesh rezistencë sipas tij

Publikuar tek: politike, më 13:11 11-12-2015 Akademiku Qosja: “Rama po bën përpjekje historike “ por ja pse ndesh rezistencë sipas tij

Akademiku i shquar Rexhep Qosja flet me superlativa për qeverisjen e drejtuar nga Rama. Për akademikun, Rama është duke bërë përpjekje historike por ndesh në rezistencë nga ata që duan të pengojnë reformën në drejtësi.

“Mendoj që Edi Rama po bënë përpjekje ta institucionalizoj politikën shqiptare, kryeministri Rama po mundohet ta bëjë Shqipërinë moderne, ta rikrijojë atë. Qytetarët e Shqipërisë një pjesë e madhe nuk e paguajnë energjinë elektrike, shteti ua siguron energjinë, por duhet edhe të paguhet, ky është shteti”, thotë akademiku në një intervistë për Klan Kosova.

“Edi Rama, me këtë përpjekjen e tij unë e quaj historike për ta bërë Shqipërinë moderne. Rezistenca kundër tij është rezistencë për ta penguar reformën, specifikisht atë në drejtësi”, pohon Qosja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama e mban fjalimin me Konicën: Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia dhe vdiq nga politikanët
Meta flet për ekonominë: Buxhetin do ta monitorojmë çdo 3 muaj. Borxhi shqetësues, të përmirësohet klima e biznesit »
Article Logic
Execution time: 0.020912885665894
array(1) { ["section"]=> string(91) "akademiku-qosja-rama-po-ben-perpjekje-historike-por-ja-pse-ndesh-rezistence-sipas-tij-27518" }