Aksident i trefishtë në Berat, plagosen 3 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 09-11-2018 Aksident i trefishtë në Berat, plagosen 3 persona Foto ilustruese

Një aksident i trefishtë ka ndodhur sot në rrugën Berat-Poshnje, pranë fshatit Moravë.

Sipas njoftiit të policisë, mjeti tip Benz me drejtues shtetasin Xh.B, 67 vjeç, banues në Kuçovë është përplasuar me mjetin tip Volsvagen me drejtues shtetasin A.A, 44 vjeç, banues në Moravë dhe me një mjet tjetër tip Benz me drejtues shtetasin I.Z, 60 vjeç, banues në Vlorë.

Për pasojë u dëmtuan shtetasit Xh.B, A.A, dhe nëna e tij shtetasja F.A, 70 vjeçe e cila ishte pasagjere. 

Tre të plagosurit janë transportuar në Spitalin Rajonal Berat, jashtë rrezikut për jetën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spitali Amerikan, gati bursat për studentët e ekselencës
'Strategji për të mos u larguar mjekët nga vendi', Spahia sulmon ministren Manastirliu: Me pafytyrësi.... »
Article Logic
Execution time: 0.018983840942383
array(1) { ["section"]=> string(55) "aksident-i-trefishte-ne-berat-plagosen-3-persona-140880" }